مخالفت کمیسیون آموزش با تمدید کنکور نظام قدیم – حرف آخر

احمد حسین فلاحی در تشریح جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات حرف آخر مجلس گفت: این جلسه با حضور رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور برای بررسی موضوع تمدید کنکور نظام قدیم برگزار شد. رئیس سازمان سنجش توضیح داد که بسیاری از متقاضیان کسانی هستند که در چند سال گذشته در کنکور شرکت کرده اند و اگر سال آینده سوالات جداگانه ای برای سیستم قدیمی طراحی شود ، ما از اجرای سند خارج می شویم در مورد تحول بنیادین آموزش و پرورش. بیایید دوباره سوال را بپرسیم.

وی افزود: رئیس سازمان سنجش توضیح داد متقاضیان کنکور نظام قدیم 80 هزار نفر بودند که 60 هزار نفر آنها مربوط به رشته علوم تجربی بودند. بنابراین از کمیسیون خواسته شد که با تمدید کنکور سیستم قدیم موافقت نکند زیرا چندین سال به آنها آزمون داده شده است. کمیسیون با این توضیح موافقت کرد که کنکور سیستم قدیمی تمدید حرف آخر نشده است و کسانی که متقاضی شرکت در کنکور هستند باید متفاوت عمل کنند. به عنوان مثال ، برای شرکت در آزمون ورودی سیستم جدید.

به روز شده در 16 سپتامبر 99
نامه ای از مجلس به وزارت علوم برای تمدید کنکور نظام قدیم تا سال 1400
احمد نادری ، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع تمدید کنکور نظام قدیم و مطالبات بسیاری از داوطلبان در این زمینه گفت: من در مورد تمدید کنکور نظام قدیم بحث کردم در کمیسیون و برخی موافقت کردند و برخی مخالف. با این حال ، تصمیم بر این شد که این موضوع در یک توافق با وزارت علوم و سازمان حرف آخر سنجش مورد بحث و بررسی قرار گیرد و سعی شود که ارزیابی انجام شده متقاعد شود. با این حال ، این موضوع نیازی به تصویب مجلس ندارد و در طول داستان با موافقت سازمان حل می شود.

یکی از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه اعلام کرد: در همین راستا مقرر شد نامه ای خطاب به سازمان سنجش تهیه و ارسال شود.

در همین راستا ، وی در نامه رئیس سازمان دیده بان شفافیت به وزیر علوم حرف آخر در مورد تمدید بررسی منابع سیستم قدیمی در سال 1400 گفت: “از آنجا که بسیاری از نامزدها به هر دو دیوان عدالت اداری مراجعه کرده بودند و مجلس و نامه آنها به ما خوشبختانه در این مورد هماهنگی و اتفاق نظر وجود دارد ، بنابراین تصمیم بر این شد که ما نامه ای را نیز به سازمان سنجش ارسال کنیم و درخواست تمدید کنیم اما در هر صورت نیازی به تأیید ندارد مجلس

نادری ضمن ارزیابی پایان پیگیری برای تمدید کنکور نظام قدیم تا سال 1400 ، گفت: حرف آخر “نظر من این است که سازمان سنجش قطعاً این موضوع را رعایت می کند زیرا ما حدود 600000 داوطلب برای ورود به سیستم قدیمی داریم. امتحان در کشور. / فارس

به روز شده در 2 ژوئیه 1999
تمدید کنکور سیستم 1400 قدیمی باید در شورای سنجش و پذیرش مورد بحث و بررسی حرف آخر قرار گیرد
سازمان سنجش تصمیم گیرنده تمدید یا عدم تمدید سیستم آموزشی قدیمی کنکور 1400 نیست.

سخنگوی سازمان سنجش با تأکید بر اینکه مرجع تصمیم گیری در این زمینه شورای سنجش و پذیرش است ، افزود: اگر داوطلبان نظام قدیم درخواست تمدید کنکور نظام قدیم را برای سال 1400 کنند ، حرف آخر می توانند نامه ها را جمع آوری و امضا و آنها را به سازمان سنجش ارسال کنید.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه رئیس شورای سنجش و پذیرش وزیر علوم و دبیر این شورا رئیس سازمان سنجش هستند ، داوطلبان می توانند درخواست خود را به این دو نهاد ارسال کنند تا پیشنهاد آنها ارسال حرف آخر شود برای بررسی در شورای ارزیابی و پذیرش. ”

سخنگوی سازمان سنجش افزود: اگر این پیشنهاد در شورای سنجش و پذیرش به رای گذاشته شود ، اجرا می شود و در صورت عدم رأی ، سازمان سنجش با استدلال به داوطلبان پاسخ می دهد.

به روز شده در 27 مه 99
آیا کنکور سیستم 1400 قدیمی باید برگزار شود یا خیر؟ ، شورای ارزیابی تصمیم حرف آخر می گیرد
زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش درباره سخنان نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در مورد افزایش سیستم قدیمی به 1400 در کنکور یادآور شد: هر تصمیمی برای کنکور باید به تصویب شورای ارزیابی و پذیرش. اگر این موضوع توسط شورای ارزیابی و پذیرش تأیید و در نهایت تصویب شود ، اجرا می شود. در غیر این صورت ، قوانین همان قوانینی است که به داوطلبان اعلام شده است.

به روز شده در 22 مه 99
سیستم قدیمی تا کنکور 1400 تمدید حرف آخر می شود
قاسم احمدی لاشکی ، معاون

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>