لی الدر، اولین گلف باز سیاهپوست که در مستر بازی کرد، در سن 87 سالگی درگذشت

[ad_1]

لی الدر که به عنوان اولین گلف باز سیاهپوست در مسابقات مسترز موانع نژادی را شکست و راه را برای تایگر وودز و دیگران هموار کرد، در سن 87 سالگی درگذشت.

تور PGA مرگ Elder را اعلام کرد که اولین بار دوشنبه توسط Debert Cook از African American Golfers Digest اعلام شد. علت مشخص نشد، اما تور مرگ الدر را به همراه خانواده اش تایید کرد.

او در هنگام حضور در افتتاحیه Masters در ماه آوریل، وضعیت سلامتی خوبی نداشت و لوله اکسیژن زیر بینی خود حمل می کرد. این تور گفت که او اوایل یکشنبه در اسکوندیدو، کالیفرنیا درگذشت.

جک نیکلاوس در توییتی نوشت: «لی بازیکن خوبی بود، اما مهمتر از همه، مرد خوبی بود که افراد بی‌شماری به او احترام می‌گذاشتند. “بازی گلف قهرمانی را در لی الدر از دست داد.”

الدر که یک تگزاسی است که بازی خود را در زمان‌های جدا از هم توسعه می‌دهد و برای راندها می‌جنگد، در سال 1975 در آگوستا نشنال تاریخ ساز شد، که یک تورنمنت کاملاً سفید را برگزار کرد تا اینکه سال گذشته پس از برنده شدن در مسابقات آزاد مونسانتو، دعوت‌نامه دریافت کرد.

الدر برای اولین بار استادان خود را از دست داد، اما برای همیشه خود را به عنوان یک چهره مبتکر در ورزشی که هرگز به تحمل نژادی معروف نبود، نشان داد.

بیست و دو سال بعد، وودز اولین گلف باز سیاهپوست شد که یک کت سبز رنگ به دست آورد و یکی از بزرگترین حرفه های تاریخ گلف را راه اندازی کرد.

نیکلاوس گفت: «لی الدر از بسیاری جهات پیشگام بود. “بله، او اولین گلف باز سیاهپوست بود که در مسابقات مسترز بازی کرد، اما این فقط بر تلاش سخت لی برای ادامه دادن به هدف هر کسی که آرزوی بازی در تور PGA را دارد و ممکن است فکر کند که موانع زیادی برای آنها وجود دارد، تاکید کرد.”

پس از پیروزی رکوردشکن 12 ضربان در سال 1997 – اولین قهرمانی از پنج عنوان مسترز و 15 عنوان اصلی که وودز به دست آورد – او به کمک گلف بازان سیاه پوست مانند الدر و چارلی سیفورد فکر می کند.

وودز در آن شب گفت: “به این پسرها فکر می کردم که 18 ساله خواهند شد.” «من دعای کوچکی کردم و سپاسگزارم. من اولین نفر نبودم. من پیشگام نبودم من از آنها تشکر می کنم. فکر می کنم به همین دلیل است که این پیروزی خاص تر است. لی، به لطف کاری که انجام دادی، من توانستم اینجا بازی کنم. به خاطر چارلی، توانستم در تور PGA بازی کنم. من به خاطر این پسرها رویایم را زندگی کردم.»

آوریل گذشته، در نتیجه اعتراضات عدالت اجتماعی که ملت را تکان داد، استادان با وادار کردن او به نیکلاس و گری پلیر برای مراسم افتتاحیه به الدر احترام گذاشتند.

وضعیت بد الدر مانع از تاب خوردن او شد، اما او با افتخار راننده خود را در اولین بار سوار کرد، ظاهراً از همان لحظه حرکت می کرد.

الدر گفت: «برای من و خانواده‌ام، فکر می‌کنم این یکی از احساسی‌ترین تجربیاتی بود که تا به حال شاهد بوده‌ام یا در آن شرکت کرده‌ام.

نیکلاوس دوشنبه گفت: «شما می توانید شادی را در چهره لی امروز صبح ببینید. برای من و گری پلیر افتخار بود که از این لحظه با او لذت بردیم.

فرد ریدلی، رئیس آگوستا نشنال و مسترز، الدر را “پیشگام واقعی در گلف” نامید.

ریدلی در بیانیه ای گفت: «لی نه تنها از طریق بازی خود، بلکه از طریق تعهدش به آموزش و جامعه، الهام بخش بسیاری از مردان و زنان رنگارنگ بوده است. لی همیشه بخشی از تاریخ مسابقات مسترز خواهد بود. حضور او بسیار از دست خواهد رفت، اما میراث او همچنان مورد تجلیل قرار خواهد گرفت.”

الدر مانند یک کفش کتانی وارد گلف شد، زیرا در اصل تنها سیاه‌پوستان سیمی بود که می‌بایست اجازه ورود به زمین را داشته باشند. او در دوران خدمت در ارتش بازی خود را کامل کرد و پس از آزادی، در اوایل دهه 1960 به تور اتحادیه گلف اتحادیه برای بازیکنان سیاه پوست پیوست.

او به یکی از بهترین بازیکنان UGA تبدیل شد و در 18 تورنمنت از 22 تورنمنت در یک بخش غالب برنده شد، اما جوایز کمیاب، امرار معاش را دشوار می کرد. سرانجام، در سن 33 سالگی، الدر توانست هزینه یک مدرسه مقدماتی PGA را بپردازد، جایی که اولین کارت تور خود را برای فصل 1968 برنده شد.

نکته مهم در سال جدید او، باخت به یاد ماندنی به نیکلاس در پنجمین حفره پلی آف به دلیل مرگ ناگهانی در باشگاه Firestone Country در آکرون، اوهایو بود.

الدر به کسب چهار پیروزی در تور PGA و هشت پیروزی دیگر در قهرمانان تور PGA برای بازیکنان بالای 50 سال ادامه خواهد داد. او همچنین در هر چهار لیگ اصلی بازی کرد و در هر دو مسابقات قهرمانی PGA در سال 1974 و US Open در سال 1979 در رده یازدهم قرار گرفت.

بهترین فینال او در شش بازی مسترز، تساوی برای مقام هفدهم در سال 1979 بود.

اما تأثیر الدر بر بازی بیشتر از پیروزی‌ها و باخت‌ها بود، حتی اگر قدردانی کامل از میراث او چندین دهه طول بکشد.

پلیر گفت: “من همیشه از اینکه روسای جمهور ایالات متحده این جوایز مختلف را به ورزشکاران به دلیل مهارت های ورزشی خود می دهند شگفت زده شده ام و این مردی است که هرگز جوایزی را که واقعاً سزاوارش بود دریافت نکرده است.”

الدر 40 ساله بود که در اولین استادی اش بازی کرد، بنابراین بسیاری از سال های اولیه زندگی اش قبلاً توسط بلای نژادپرستی از او ربوده شده بود.

PGA تا سال 1961، 14 سال پس از شکستن سد رنگی بیسبال توسط جکی رابینسون، فقط برای قفقازی ها قانون داشت. 14 سال دیگر طول کشید تا سرانجام مسترز یک بازیکن سیاه پوست را دعوت کرد.

سال گذشته، قبل از اینکه همه‌گیری Masters برای اولین بار در نوامبر به تعویق بیفتد، آگوستا نشنال رسماً با ایجاد دو بورسیه تحصیلی به نام او در کالج Paine، یک مدرسه سیاه‌پوست تاریخی در شرق جورجیا، سهم بزرگ الدر را تصدیق کرد.

باشگاه همچنین از او دعوت کرد تا در اعتصاب تشریفاتی با نیکلاوس و پلیر در مستر امسال شرکت کند.

الدر در آن زمان گفت: “این یک چیز است که برای من مهم خواهد بود، زیرا سال 1975 فقط یک شوت ساده در یک تورنمنت گلف بود، حتی اگر مسابقات مسترز بود.” “این خیلی مهم نیست، زیرا این قاب در 8 آوریل 2021 خواهد بود. زیرا قلب و روح من در این قاب خواهد بود.”

متأسفانه نتوانست آن را بگیرد. الدر در اولین صندلی نیکلاوس و پلیر را در حال تاب خوردن از روی یک صندلی تماشا کرد.

اما الدر از اینکه در چنین مکان مقدسی در جمع آنها حضور داشت، بسیار متاثر شد.

قهرمانان گذشته مسترز، بابا واتسون و فیل میکلسون، هر دو با کت سبز خود، مطمئن شدند که برای مراسم حضور دارند. کامرون چمپ، یکی از چهار بازیکن سیاه پوست در تور PGA نیز همینطور بود.

الدر گفت: “این افتخار بزرگی است و من بسیار از آن قدردانی می کنم و همیشه قدردان آن خواهم بود.”

نیکلاوس افزود: “خیلی دیر شده بود.”

رابرت لی الدر در 14 ژوئیه 1934 در دالاس، تگزاس از حداقل 10 فرزند متولد شد.

پدرش در جنگ جهانی دوم، زمانی که الدر 9 ساله بود کشته شد و مادرش سه ماه بعد درگذشت. او در 11 سالگی توسط عمه سارا به فرزندی پذیرفته شد و مدتی قبل از بازگشت به تگزاس در لس آنجلس زندگی کرد.

الدر در گلف دایجست در سال 2019 نوشت: “خاله من آدم شگفت انگیزی بود.” او به من عشق و نظم داد و نگذاشت خیلی از خط فاصله بگیرم. منابع او محدود بود، اما او با وقار بسیار رفتار می کرد، با مردم ارتباط خوبی برقرار می کرد و درست و غلط را به من یاد می داد. من بعد از حدود 16 سالگی تنها بودم، اما او مرا به جایی رساند که بتوانم از خودم مراقبت کنم.

سپس الدر برای اولین بار یک راند 18 سوراخه کامل بازی کرد و عشق او به گلف را بیش از پیش تقویت کرد.

او کادید می‌کرد، تا جایی که می‌توانست به شدت بازی می‌کرد، و مهارت‌های خود را در ارتش در حالی که زیر نظر یک سرهنگ دوستدار گلف خدمت می‌کرد، توسعه داد و او را به یگان ویژه‌ای منصوب کرد که می‌توانست به طور منظم بازی کند.

جی موناهان، کمیسر تور PGA، گفت: «نگاهی به زندگی و حرفه لی و درک سختی‌هایی که او متحمل شده و فداکاری‌هایی که برای رسیدن به بالاترین سطح گلف انجام داده، قابل توجه است. “موفقیتی که او به دست آورد، در حالی که راه را برای رویاپردازی و دستیابی به دیگران هموار می کند، نشان دهنده نوع انسان و استعداد اوست.

الدر رابینسون را می‌شناخت، که در سال 1972 درگذشت، و با هنک آرون، که در طول دوران حرفه‌ای بیسبال خود، تهدیدات نژادپرستانه را تحمل کرد، به ویژه زمانی که به بازی خانگی بیب روث نزدیک شد، نزدیک بود.

هارون در 8 آوریل 1974 به رکورد 715 هومر رسید.

دوازده روز بعد، الدر در مسابقات اوپن مونسانتو پیروز شد تا در مسابقات مسترز سال بعد واجد شرایط شود.

الدر اندکی قبل از مرگ هامر در ژانویه از هارون دیدن کرد.

الدر گفت: “ما در مورد چند چیز صحبت کردیم – ورزش ما، ورزش خاص ما، و مشارکتی که فکر می کردیم می توانیم به جوانان سیاه پوست دیگری که بعد از ما آمدند کمک کنیم.” و من مطمئناً امیدوارم کارهایی که انجام داده ام الهام بخش بسیاری از بازیکنان جوان سیاه پوست باشد و آنها به این کار ادامه خواهند داد.”

الدر که از همسرش شارون جان سالم به در برد، در پیروزی تاریخی آگوستا نشنال وودز در سال 1997 حضور داشت. او از دیدن یک گلف باز سیاه پوست برای اولین بار در مسابقات شکست نمی خورد.

در نهایت این بزرگ بود که راه را هموار کرد.

حق چاپ © 2021 واشنگتن تایمز، LLC.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesPragmatic slotlarıLevitrahipercasino bedava bonuskorsan taksiPapaz Büyüsüelf bar 5000