فیزیک آسان است

فصل 8: مطالعه در مورد امتحانات
اگر روز به روز کارهای خود را با دقت انجام داده اید ، بررسی امتحانات در واقع می تواند یک تجربه دلپذیر باشد. در هر صورت ، بررسی سیستماتیک خود را برای امتحان نهایی دو هفته قبل از هفته امتحان شروع کنید. برای امتحانات میان ترم ، حداقل دو روز قبل از امتحان ، تمام یادگیری اصلی خود را تکمیل کنید. این به ذهن ناخودآگاه شما فرصت هضم مواد را می دهد و همچنین بیمه در مقابل بازدید کنندگان یا بیماری روز قبل از امتحان است. کار خود را طوری برنامه ریزی کنید که روز قبل از امتحان شما نیاز به انجام کار دیگری نداشته باشید تا مطالبی را که قبلاً آموخته و درک کرده اید بررسی کنید. در این حالت کار چند ساعته روز قبل از امتحان همه چیز لازم خواهد بود. از آنجا که فیزیک موضوعی است که تفکر پاک از آن به ویژه مهم است ، اهمیت خواب خوب شب را به خاطر بسپارید.
هیچ اعتراضی خاصی برای جنجال زدن وجود ندارد ، مگر اینکه بیشتر آن هدر وقت باشد. کوبیدن مجموعه ای از فرمول ها به سر شما یک ساعت قبل از امتحان ممکن است نمره شما را بالا ببرد و به این معنا ممکن است توجیه شود یا فقط ممکن است شما را گیج کند. مطمئناً شما قادر به یادگیری مقدار قابل توجهی از مواد جدید با cramming نخواهید بود. اشتباه تلاش برای به خاطر سپردن نقاط دشوار را انجام ندهید ، زیرا مگر اینکه ایده های اصلی را بفهمید ، تلاش نیمه به یاد ماندنی شما هیچ نتیجه ای را در امتحان یا بعد از آن نخواهد داشت. احتمالاً امتحان مربوط به بخشی از مطالب نیمه آموخته شما باشد که شما نفهمیده اید. اگر وقت ندارید که تمام مطالب را مطالعه کنید ، پس آنچه را که فکر می کنید کمترین اهمیت را دارد دور بیندازید و فراموش نکنید. بقیه موضوع را خوب یاد بگیرید. شما ممکن است یا نتوانید راه خود را از طریق یک مقاله در اقتصاد مطرح کنید ، اما قطعاً در مشکل فیزیک نمی توانید این کار را انجام دهید. در هر صورت می توانید چگونگی انجام مشکل را استدلال کنید یا نمی توانید. از این رو ، اگر زمان برای یادگیری تمام دوره خیلی کوتاه است ، بخشی از آن را نه فقط “مرتب سازی” یاد بگیرید.

ممکن است انواع سؤالات مربوط به امتحانات یا آزمونهای قبلی داده شده یا انواع مشکلات موجود در مجموعه ها را استنباط کنید. مراجعه به امتحانات خود به امتحان نهایی کمک می کند.

در حین تحصیل ، سعی کنید سؤالات امتحان را پیش بینی کنید و برنامه ریزی کنید که پاسخ های شما باید چه باشد اگر درک کافی از مطالب را داشته باشید تا بتوانید سوالات احتمالی را مطرح کنید و سپس آنها را بدون یادداشت های خود حل کنید ، از یک A اطمینان می یابید ، به شما اطمینان می دهد. سؤالات مطرح شده ، این یک نوع مطالعه بسیار مؤثر است ، زیرا برای ایجاد سؤالات خوبی که باید در مورد ایده های اساسی مطالعه کرده باشید.

فصل 9: بررسی های انجام شده
اگر شما به دقت مطالعه کرده اید و واقعاً خوب می دانید که چه چیزی را مطالعه کرده اید ، پس احتمالاً در امتحان سرگردان نخواهید شد. مانند یک بازی با آن رفتار کنید؛ قبل از موعد نگران آن باشید اما نگران آن نباشید ، اگر آگاهانه عمل کنید نگران نباشید ، کمتر نگران خواهید بود. صبح روز امتحان خیلی زود بیدار شوید تا بتوانید یک حمام طولانی اضافی بخورید (گویی در دنیا مراقبت خاصی نداشته اید ؛ بعد از صرف صبحانه به آرامی به امتحان بروید (گویی مطمئن هستید که ساده خواهد بود)) ؛ و اگر زود رسیدید ، مقاله خنده دار را بخوانید .هنگامی که درب باز می شود ، امتحان را بگیرید و با آرامش به سمت صندلی خود بروید. دستورالعمل ها را با دقت بخوانید (ممکن است از شما سؤالهایی برای شما ارائه شود ، که در این صورت وجود نخواهد داشت اشاره به انجام همه آنها). بعضی از دانش آموزان ابتدا خواندن کل امتحان را توصیه می کنند تا ذهن ناخودآگاه شما شروع به کار بر روی همه مشکلات کند یا به گونه ای باشد که شما با آنهایی که بهترین آنها را می شناسید شروع کنید. برخی دیگر ترجیح می دهند یکبار با اولین سؤال شروع شود. (حتی اگر سؤالات را به صورت مرتب انجام ندهید ، عاقلانه است که آنها را به ترتیب مناسب در کتاب آبی خود قرار دهید ، زیرا غالباً سه سؤال اول توسط یک خواننده خوانده می شود ، سه مورد دیگر توسط دیگری و غیره.) در هر صورت مورد ، به هر سؤال با هوای اطمینان (نه جوجه کشی) حمله کنید. تمام تلاش خود را بکنید؛ بقیه امتحانات و سایر موارد را از ذهن خود آگاه نگه دارید و روی مشکلی که در آن کار می کنید متمرکز شوید. عاقلانه است که آنها را به ترتیب مناسب در دفترچه آبی خود قرار دهید ، زیرا اغلب سه سؤال اول توسط یک خواننده خوانده می شود ، سه مورد دیگر توسط دیگری و غیره.) در هر صورت ، با هوای اطمینان به هر سوال حمله کنید (نه خروس) تمام تلاش خود را بکنید؛ بقیه امتحانات و سایر موارد را از ذهن خود آگاه نگه دارید و روی مشکلی که در آن کار می کنید متمرکز شوید. عاقلانه است که آنها را به ترتیب مناسب در دفترچه آبی خود قرار دهید ، زیرا اغلب سه سؤال اول توسط یک خواننده خوانده می شود ، سه مورد دیگر توسط دیگری و غیره.) در هر صورت ، با هوای اطمینان به هر سوال حمله کنید (نه خروس) تمام تلاش خود را بکنید؛ بقیه امتحانات و سایر موارد را از ذهن خود آگاه نگه دارید و روی مشکلی که در آن کار می کنید متمرکز شوید.
سؤالات را با دقت بخوانید: شما برای دریافت جواب مناسب برای یک مشکل خواندن اشتباه یا بخشی که انجام نداده اید اعتبار نمی گیرید ، زیرا آن را در عجله نادیده گرفته اید. این کار را آسان کنید و تا زمانی که فکر نکردید که چگونه شروع کنید ، از مداد استفاده نکنید. یک روش معمول از اساتید فیزیک این است که با دادن پنج برابر دانش آموزان به مدت طولانی ، زمانی که استاد دیگری طول می کشد تا جواب درست را بدست آورد ، می توان زمان لازم را برای حل مشکل نشان داد. این بدان معناست که از نظر مکانیکی برای یک دانش آموز می توان با گذراندن چهل دقیقه فکر کردن که چه چیزی بنویسد و تنها ده دقیقه نوشتن در طی یک آزمون پنجاه دقیقه ای ، نمره کاملی کسب کند.

کنکور 99 امیر مسعودی عجله نکنید عجله به احتمال زیاد باعث تفکر Slipshod خواهد شد. با سرعت مناسب کار کنید اما بدون اتلاف وقت.

سعی نکنید یک سؤال ساده معنای پیچیده یا غیر طبیعی را بخوانید. اگر واقعاً مبهم است ، پس از مربی بپرسید که منظور چیست (دیپلماتیک باشد). در سؤالات مقاله یا مشتقات ، خوانا را بنویسید. خوانندگان فقط به آنچه می توانند بخوانند اعتبار می دهند و وقت زیادی را صرف تلاش برای رمزگشایی آهنگ های مرغ یا علائم ضعیف ساخته شده با مدادهای خیلی سخت نمی کنند. با تنگ کردن نوشتار ، فکر خود را به هم نزنید. از فضای زیادی استفاده کنید (کاغذ ارزان است) و اگر شما به نوشتن با قلم عادت دارید ترجیحا با جوهر بنویسید.

به سؤالات فکر کنید؛ نگران نباشید که چطور انجام می دهید همانطور که یکی از دانشجویان می گوید ، “اگر مشکلی را از دست دادید ، بهشت ​​و زمین فرو نمی روند.” بیش از حد برای هر سوال صرف نکنید. تا زمانی که مطمئن نیستید که لازم است ، انجام بسیاری از حسابها را عجله نکنید. روی کاغذ خراش کار نکنید (مطمئن هستید که برای آن امتیاز کسب نمی کنید). همه چیز را با روشی منظم در دفترچه آبی خود انجام دهید. اگر اشتباه نیست ، وقت خود را برای پاک کردن چیزی نگیرید بلکه به راحتی از آن عبور کنید. شاید درست از همه اینها درست باشد ، و اگر آن را ترک کنید ، اعتبار جزئی را دریافت خواهید کرد. (تصمیم بگیرید که انجام دهید.) اگر یک ترتیب از مطالبی که دارید منظم است ، به احتمال زیاد می توانید اعتبار جزئی تری برای پاسخ ناقص دریافت کنید. منظم.

ده دقیقه قبل از پایان امتحان ، حدود یک دقیقه وقت بگذارید تا کار خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هیچ اشتباهی بزرگ نکرده اید (مانند کنار گذاشتن یک سؤال آسان) و برنامه ریزی کنید که چگونه می توانید از چند دقیقه باقی مانده به بهترین مزیت استفاده کنید.

بعد از اینکه برگه های امتحان به شما برگردانده باشید ، حتما نکاتی را که از دست داده اید پاک کنید: نیازی به از دست دادن اعتبار در امتحان نهایی برای همین اشتباهات نیست. علاوه بر این ، اگر نقاط ضعف را پاک می کنید ، همبستگی بنیاد شما را بهبود می بخشد تا مواد بعدی راحت تر یاد بگیرند. [18]