راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا

سلامتی مهم نبوده اند. مهر و موم های محکم که باعث راحتی و کارآیی منزل شما می شود نیز آلودگی هوای داخل خانه را به دام می اندازند. از پخت و پز بخار و تمیز کردن بخارات گرفته تا گرد و غبار و شوره های حیوان خانگی ، انواع زیادی از بخارات و ذرات وجود دارد که هوای داخل خانه را آلوده می کند. آمارهای مرکز کنترل بیماریها (CDC) و آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) نشان داده است که هوای داخل منزل شما می تواند پنج تا ده برابر خاکی از هوای بیرون باشد و مهمتر از همه ، آمریکایی ها به طور متوسط ​​90٪ از آنها را خرج می کنند. زندگی می کنید در داخل خانه. بنابراین تصمیم گرفتید که می خواهید در این باره کاری انجام دهید و جستجو را شروع کنید. خرید برای تصفیه هوا مناسب می تواند گیج کننده و ناامید کننده باشد. برخی از دستگاه های تصفیه هوا در بازار ، هوا را با سطح مضر ازن آلوده می کنند، یک ماده تحریک کننده ریه قدرتمند است که می تواند به ویژه برای مبتلایان به آسم خطرناک باشد. بسیاری از آنها به عنوان ارزان قیمت و به بازار عرضه می شوند که باعث می شود تصفیه کننده هوا چیزی باشد که نیست. دیگران نرخهای فیلتر یا جریان هوا را بر اساس نتایج نظری ارائه می دهند ، نه آزمایش واقعی یا استفاده. برخی دیگر هنوز هم به سادگی می توانند شما را با تعداد زیاد گزینه ها ، اندازه ها و قیمت های موجود اشتباه بگیرند و احساسات را به همان اندازه که هنگام اولین جستجوی خود احساس ناراحتی می کنید به شما رها می کنند. فرقی نمی کند از نام تجاری ، قیمت و یا سبک تصفیه هوا مورد نظر خود استفاده کنید ، موارد کلیدی وجود دارد که می توانید با هر دستگاه تصفیه هوا به دنبال آن باشید. برای کمک به شما در مورد تصفیه هوا و پیدا کردن یک واحد مطمئن و مؤثر که مناسب نیازهای شما باشد ، ما این راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا را ایجاد کردیم.
آلاینده های هوا خانگی معمولی
دستگاه های تصفیه هوا مختلف ، آلودگی های مختلف را هدف قرار می دهند ، بنابراین ابتدا مهم است که قبل از خرید دستگاه تصفیه هوا ، آلاینده هایی را که می خواهید از خانه حذف شوند ، شناسایی کنید.
ذرات موجود در هوا شامل شوره های حیوان خانگی ، اسپورهای قالب ، آلرژن کنه گرد و غبار ، گرده ها ، اسپورهای گیاهی و قارچ ها هستند و آنها شایع ترین علت آلرژی در داخل خانه و حملات آسم هستند. HEPA تصفیه کننده هوا بهترین روش از بین بردن بسیاری از آلرژن های هوا است. در اینجا به متوسط ​​اندازه ذرات برخی از رایج ترین ذرات موجود در هوا در داخل ساختمان می پردازیم:
آلاینده های هوا خانگی معمولی

تنباکو یا دود چوب به طور سنتی یک آلاینده هوای داخلی بسیار متداول بود. با گذشت سالها ، میزان سیگار کشیدن به طرز چشمگیری کاهش یافته است و تعداد افرادی که هنوز خانه خود را با چوب گرم می کنند از هر نقطه دیگر پایین تر است. بنابراین در حالی که این مواد تحریک کننده داخلی قدرتمند باقی می مانند ، کم و بیش پیدا می شوند.
بو و گازهای خانگی شامل بو ، پخت و پز ، بستر بچه گربه ، سموم مختلف ، و آلاینده های گازی مانند سموم دفع داخلی ، ذرات معلق در هوا و پاک کننده های شیمیایی است. این نوع آلاینده به مراتب رایج تر از گذشته است. فیلترهای کربن فعال یا زغال سنگ برای گازهای جاذب و بوهایی که بسیار ناچیز هستند و توسط یک فیلتر HEPA به دام می افتند ایده آل هستند. “Adsorb” تایپیو نیست؛ “جذب” هنگامی اتفاق می افتد که مواد به یک ماده ، در این حالت کربن ، از طریق یک واکنش شیمیایی متصل می شوند.
ترکیبات ارگانیک فرار (VOC) در طیف گسترده ای از محصولات خانگی رایج یافت می شود: رنگ ، لاک الکل ، مواد تمیز کننده ، ضد عفونی کننده ، چسب و چسب و حتی فرش و لوازم جدید. به دنبال ترکیباتی مانند بنزن ، کلرید ، فرمالدئید ، اتیلن و تولوئن باشید. VOCs می تواند علائم زیر را ایجاد کند: تحریک چشم ، بینی و گلو ، سردرد ، حالت تهوع و حتی شرایط سلامتی مزمن شدید مانند آسیب به سیستم عصبی. وجود VOCs همچنین می تواند آسم را تشدید کند. مانند بخارهای تمیز کننده شیمیایی و آئروسلها ، این موارد بیش از گذشته نیز رواج دارند.
میکروارگانیسم ها شامل آنتی ژن ها ، پاتوژن ها ، باکتری ها و ویروس ها هستند. آنها میکروب های روزمره ای هستند که ما را بیمار می کنند. قالب همچنین یک میکرو ارگانیسم محسوب می شود.
انواع فیلتر تصفیه هوا
راهنمای انواع مختلف تصفیه هوا و تصفیه هوافیلترهای تصفیه کننده هوا انواع مختلفی از آلودگی هوا را هدف قرار می دهند و چیزی که آنها هدف قرار می دهند تقریباً منحصراً به نوع تکنولوژی تصفیه آنها بستگی دارد. دستگاه های تصفیه هوا HEPA محبوب ترین هستند و برای از بین بردن آلرژن های خانگی مانند گرد و غبار ، شوره حیوانات ، گرده و سایر ذرات مناسب هستند. آنها در گرفتن ذرات بسیار ریز مانند ویروس ها یا از بین بردن بوی ناخوشایند ، ترکیبات ارگانیک ، دود یا دودهای شیمیایی خیلی خوب نیستند.
از آنجا که فن آوری های مختلف تصفیه هوا از نقاط قوت و ضعف مختلفی برخوردار است ، بسیاری از دستگاه های تصفیه هوا مدرن دو یا چند نوع فیلتر یا رسانه را در یک واحد ترکیب می کنند. به عنوان مثال ، # 1 فروش Austin Air Healthmate ما با استفاده از یک فیلتر HEPA به همراه یک تخت ضخیم از کربن فعال شده ، به از بین بردن گرد و غبار ، گرده ، و شوره سر و همچنین مواردی مانند دود ، بو و بخارهای شیمیایی کمک می کند. صرف نظر از رسانه فیلتر استفاده شده ، همیشه به دنبال برخی از “سیستم بسته شده” یا اصطلاحات مشابه باشید. در صورت نشت واحد هوا بهترین فیلتر در جهان به معنای واقعی کلمه بی فایده است و اجازه می دهد هوای تمیز و کثیف مخلوط شود. با این گفته ، بیایید نگاهی دقیق تر به انواع مختلف فیلترها بیندازیم:
بهترین فیلتر برای ذرات – فیلتر HEPAفیلترهای HEPA (هوا با ذرات با راندمان بالا)برای تصفیه هوا استاندارد تعیین کنید. طبق تعریف ، یک فیلتر HEPA حداقل 99.97٪ از کل ذرات به اندازه 0.3 میکرون را از بین می برد. ** این استاندارد HEPA ایالات متحده در ابتدا توسط کمیسیون انرژی اتمی ساخته شده است تا ذرات گرد و غبار رادیواکتیو را ضبط کند. فیلترهای HEPA فقط به ذرات بسیار کوچکی اجازه عبور از آنها را می دهند. آلرژن هایی مانند گرده ، شوره حیوانات ، اسپورهای قالب و گرد و غبار در فیلتر به دام می افتند. مهمترین نقطه ضعف دستگاه تصفیه هوا HEPA این است که شما باید بطور دوره ای فیلتر را تغییر دهید. مزیت اصلی: اگر دارای گواهینامه HEPA باشد ، پس می دانید که برای همه آلرژن های ذره متداول خوب کار می کند. با این حال ، همه فیلترهای HEPA برابر نیستند. اندازه اهمیت دارد: هرچه فوت مربع تر فیلتر HEPA باشد ، ذرات بیشتری نیز از بین می روند. اندازه ، مواد ،
تصفیه کننده هوا که فیلتر تصفیه HEPA را ارائه می دهد: Austin Air ، Blueair ، IQAir ، Honeywell ، Air Pura ، Airgle ، NQ Clarifer ، Amaircare ، Germ Guardian و Whirlpool .

بهترین برای تصفیه بو و دود – فیلتر کربن / ذغال سنگ فعالفیلترهای کربن فعال شدهبه ندرت به تنهایی برای تصفیه هوا مورد استفاده قرار می گیرند ، اما اغلب آنها در رابطه با فیلترهای دیگر استفاده می شوند. فیلترهای کربن / ذغال فعال شده در جذب بو و گازها و خنثی کردن دود ، مواد شیمیایی و دود برتری دارند. هنگامی که کربن با اکسیژن درمان می شود ، میلیون ها منافذ را باز می کند. تعداد زیادی از این منافذ و شکاف های ریز وجود دارد که یک پوند کربن فعال دارای مساحت 60 تا 150 هکتار است. این منطقه عظیم آن را برای جذب گازها و بوها ایده آل می کند و مساحت عظیمی را برای پیوند بالقوه با مولکولهای شیمیایی / بخار فراهم می کند. هر چه فیلتر کربن بزرگتر باشد ، مواد شیمیایی بیشتری نیز قادر به جذب خواهند بود و مدت زمان طولانی تر کار خود را ادامه می دهد. وقتی پر باشد ، وقتی که دیگر قادر به جذب مولکولهای شیمیایی نباشد ، باید جایگزین شود. فیلترهای کربن آغشته شده حاوی ماده شیمیایی دیگری هستند (“شیمیایی”) ،
بهتر از تصفیه HEPA؟ فیلترهای تصفیه هوا الکترواستاتیکفیلترهای رسانه ای شارژترکیبی از دو فن آوری ، یک فیلتر ذرات (مشابه اما هیچ جا به اندازه HEPA کارآمد نیست) و یک بار الکترواستاتیک کمی وجود دارد. این بار به همان روشی عمل می کند که چسبیدن استاتیک باعث می شود جوراب شما از خشک کن به هم بچسبد. مزیت این فیلترها این است که آنها قادر به جمع آوری ذرات بسیار کوچک ، گاهی اوقات به اندازه 0.1 میکرون هستند و برای مدت زمانی بسیار مؤثر هستند. ضرر این است که ، مانند فیلترهای رسوب الکترواستاتیک ، فیلترهای رسانه ای شارژ کارآیی خود را نسبتاً سریع از دست می دهند و در مقایسه با دستگاه تصفیه هوا HEPA نیاز به تعویض فیلترهای مکرر دارند. تصفیه کننده هوا 3M فیلتر از این فن آوری فیلتر استفاده می کند. تغییر در این روش از یک رشته فلزی کوچک استفاده می کند که به جریان الکتریکی اجازه می دهد تا آنرا تصور کند و ذرات را از طریق آن عبور دهد. این یونهای شارژ شده اکنون به فیلترهای ذرات جذب می شوند و به آن متصل می شوند. این نوع واحدها می توانند ازن تولید کنند ، اما موارد بهتری در بازار وجود ندارند. بهترین دستگاه تصفیه هوا در این گروه تصفیه کننده هوا Blueair (ازن) نیست. هر دو نسخه از فیلترهای رسانه ای شارژ در واقع می توانند نرخ فیلتراسیون را داشته باشند که از استانداردهای HEPA خارج شده است.
نه به عنوان تبلیغ شده – رسوبات الکترواستاتیکرسوبگرهای الکترواستاتیک از اصول مشابه فیلترهای رسانه ای شارژ خارج می شوند ، اما به جای گرفتن این ذرات که اکنون شارژ شده روی فیلترها هستند ، به جای آن رسوب می کنند و به صفحات جمع کننده می چسبند. این نوع فناوری است که در پشت نسیم یونی بدنام قرار دارد و “تصفیه کننده هوا” دو مشکل از این نوع تصفیه را برجسته می کند. اول ، جریان هوا بسیار مهم است و اگر قوی نباشد ، فقط بازیافت همان هوا بارها و بارها است. ثانیا نسخه های قدیمی تر و ارزان تر این فناوری در واقع ازن ساطع می کنند. مزایای بزرگ این است که صفحه های جمع کننده هرگز نباید تعویض شوند. آنها را می توان به راحتی در ماشین ظرفشویی شستشو داد. این نوع واحد همچنین بسیار آرام است. در این مرحله ، این مدل ها عمدتاً از نفع خود خارج شده اند.
بدترین راه حل ها برای تمیز کردن ژنراتورهای ازن از هواژنراتورهای یون و ژنراتورهای ازنذرات (یونها) باردار شده را ایجاد کرده و آنها را به هوای اطراف منتقل می کنند. این یون ها با ناخالصی ها (مانند گرد و غبار) در هوا ترکیب می شوند و ناخالصی ها را مجبور به چسبیدن به سطح مجاور می کنند. در نتیجه ، ژنراتورهای یون اغلب به دلیل اینکه ناخالصی ها را از بین نمی برند ، بر روی دیوارها و کفهای اطراف لکه های کثیف ایجاد می کنند. ژنراتورهای یون به سادگی ناخالصی ها را مجبور به چسبیدن به یک سطح می کنند. ژنراتورهای یون بطور سنتی دومین نوع محبوب تصفیه هوا بودند ، اما شما هیچ ژنراتور یونی یا ژنراتور ازن را برای فروش در AchooAllergy.com پیدا نمی کنید زیرا هر دو ازن ساطع می کنند ، یک ماده تحریک کننده قدرتمند ریه که مخصوصاً برای افراد مبتلا به آسم خطرناک است. بیماری های مزمن ریه ، کودکان و افراد مسن. این نوع فیلتراسیون عمدتاً مورد توجه اکثر تولید کنندگان نیست ، اما برخی از مردم هنوز هم از اتاق های “شوک ازن” استفاده می کنند ،
فیلترهای تصفیه هوا Germicidal و نور ماوراء بنفش – نابود کردن پاتوژنها و میکروبهافیلترهای ضد باکتری و میکروب کش باعث از بین رفتن باکتریها و میکروب ها می شوند. اتاق دستگاه تصفیه هوای IQAir پاک تصفیه کننده هوا HEPA، برای مثال، با بهره گیری از یک فیلتر HEPA تحت درمان با عوامل برای کشتن میکروارگانیسم های موجود در هوا. دستگاه های تصفیه هوا دیگر مانند AirPura R600 ، Germ Guardian AC5000 و NQ Clarifier تصفیه کننده هوا ، از لامپ UV برای از بین بردن میکروب ها استفاده می کنند. تصفیه کننده هوا NQ Clarifierاز 2 یا 4 لامپ UV استفاده کنید که ادعا می کنند تک پاس هستند ، به این معنی که میکروب ها فقط باید یک بار منتقل شوند و DNA آنها به جایی تغییر می یابد که نتوانند تکثیر کنند. دستگاه های تصفیه هوا با فیلترهای UV اغلب در محیط های استریل مانند بیمارستان ها ، آشپزخانه ها ، مهدکودک ها و آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند. در کاربردهای مسکونی ، آنها برای کنترل قالب بسیار عالی هستند. اگر شما فردی هستید که اغلب بیمار می شوید ، یک دستگاه تصفیه هوا با یک فیلتر میکروب کش یا لامپ UV ممکن است دقیقاً همان چیزی باشد که برای تقویت سیستم ایمنی بدن باید تقویت شود.
اکسیداسیون فوتوکاتالیستی – راهی جدید برای از بین بردن VOC ها؟اکسیداسیون فوتوکاتالیستی (PCO)یک نوع جدید از فناوری تصفیه است. دو نوع برای این نوع فیلتر وجود دارد. یک صفحه فلزی پوشیده از دی اکسید تیتانیوم کارهایی را در رابطه با نور اشعه ماوراء بنفش جذب می کند تا در واقع مواد شیمیایی را اکسید کند. دی اکسید تیتانیوم و نور ماوراء بنفش به صورت فیزیکی پیوندهای مولکولی که مولکولهای بزرگی از VOC را در خود نگه می دارند ، تجزیه می کنند. با انجام این کار ، یک مولکول بزرگ VOC با هر بار عبور بیشتر اکسیده می شود که نتیجه نهایی آن دی اکسید کربن و مولکول های آب است. اثربخشی طولانی مدت PCO هنوز در دست بررسی است. در حالی که در اکسیداسیون VOCs مؤثر است ، مواد شیمیایی رشته طولانی می توانند چندین پاس را برای اکسیداسیون کامل طی کنند ، بنابراین با جدا شدن یک ترکیب بزرگ ، در واقع می تواند مقدار یک مشتق کوچکتر در هوا را حداقل به طور موقت افزایش دهد. هنوز جدید و به طور گسترده ای مورد تحقیق قرار نگرفته است ،
پیش آگهی ها – اساسی اما مؤثرپیش فیلترها موهای حیوان خانگی و سایر ذرات بزرگ را قبل از فیلتراسیون اولیه از بین می برد و تقریباً همه دستگاه های تصفیه هوا را در خود جای می دهد. بیشتر پیش آگهی ها یا فوم یا نوعی پلی استر غیر بافته هستند و برخی دارای خواص الکترواستاتیکی برای افزایش تصفیه هستند. به دنبال پیش ساخته هایی با کربن فعال باشید. این نوع پیش ساخته نه تنها ذرات بزرگ را به دام می اندازد بلکه بو و دود را نیز جذب می کند. به طور منظم در حال تغییر پیش ساخته ها طول عمر سایر فیلترهای ذرات موجود در دستگاه تصفیه هوا را افزایش می دهد.
** چرا 0.3 میکرون؟ 0.3 میکرون چیزی است که مشخص شده بیشترین اندازه ذرات قابل تحمل است. از نظر فیلتر HEPA ، 0.3 میکرون بیشترین اندازه ذرات را تحریک می کند زیرا ساده ترین وسیله نفوذ کرده و یا از طریق فیلتر HEPA عبور می کند – دام سخت ترین ذره است. HEPA ذرات را توسط یک یا ترکیبی از سه مکانیسم ، انقباض ، رهگیری و انتشار ، ذرات را به دام می اندازد. ذراتی که 0.4 میکرون یا بزرگتر دارند غالباً در اثر ضربات یا رهگیری دچار خفه شدن می شوند در حالی که انتشار همان چیزی است که بیشتر ذرات 0.1 میکرون یا کوچکتر را به دام می اندازد. این شکاف ، درست در حدود 0.3 میکرون ، جایی که فیلتراسیون بسیار دشوار می شود ، و بنابراین نقطه ضعف طیف تصفیه ، شکافی ایجاد می کند. تقریباً مانند ضعیف ترین پیوند یک زنجیره ، فیلتر HEPA فقط به اندازه ضعیف ترین نقطه تصفیه آن و 0.3 میکرون است.

بهترین دستگاه تصفیه هوا برای کمک به آلرژی
فیلترهای HEPA جایگزین تصفیه کننده هوادستگاه های تصفیه هوا با از بین بردن آلرژن ها در یک محیط خاص ، خواه خانه ، محل کار یا خوابگاه شما به افراد مبتلا به آلرژی کمک می کند. در خانه ، ما اکیداً شروع به کار در اتاق خواب می کنیم ، زیرا مردم تمایل دارند بیشتر از هر خانه دیگری ، بیشتر وقت خود را در این اتاق بگذرانند. شروع در اتاق خواب به شما امکان می دهد یک محیط دوستانه آلرژی برای خودتان ایجاد کنید ، و فضایی که بتوانید یک استراحت شب خوب داشته باشید. تصفیه کننده هوا فقط آلاینده ها و آلرژن های موجود در هوا را از بین می برد. ذراتی که سنگین تر هستند از هوا رسوب می کنند و روی مبلمان و کفپوش ها مستقر می شوند ، این بدان معناست که اتاق خواب خود را به صورت آلرژی دوستانه تر کنید ، یک دستگاه تصفیه هوا فقط اولین قدم خوب است. اکنون که می دانید از کجا شروع کنیم ، قبل از خرید چیزهای دیگری در نظر بگیرید که چیست؟
مبادلات هوا تصفیه کننده هوا
اکثر دستگاه های تصفیه هوا با کیفیت و کارآمد و بی سر و صدا در محیط یک اتاق کار می کنند. برای مؤثر بودن ، یک دستگاه تصفیه هوا باید دارای موتور و فن کافی باشد تا بتواند به درستی هوا را در تمام فضا گردش کند. پس از کشیدن هوا به واحد ، از طریق انواع مختلف فیلتر رسانه فیلتر می شود و هوای تمیز دوباره در محیط یک اتاق آزاد می شود تا دوباره چرخه دوباره شروع شود. به مدت زمانی که یک دستگاه تصفیه هوا برای گردش هوا در یک اتاق طول می کشد به “مبادله هوا” گفته می شود.
هرچه تبادل هوا بیشتر در هر ساعت (ACH) انجام شود ، کیفیت هوا در اتاق بهتر است. تعداد مبادلات هوا با دو چیز تعیین می شود: فوت مکعب (حجم) یک اتاق و فوت مکعب در دقیقه (CFM) خروجی دستگاه تصفیه هوا. همه تولید کنندگان دستگاه تصفیه هوا برای هر تنظیم فن که دستگاه در آن کار می کند ، رتبه بندی جریان هوا (در CFM) را لیست می کنند. در حالت ایده آل ، شما می خواهید برای 4 تا 6 تبادل هوا در ساعت هدف تعیین کنید. هنگام صحبت در مورد مبادلات هوا ، چیزی بیش از حد اضافه وزن وجود ندارد.

قرار دادن صحیح دستگاه تصفیه هوا
به عنوان یک قاعده کلی ، فیلتر کردن هوا در یک فضای بزرگ و باز دشوارتر است و این بیشتر به دلیل گردش نامناسب هوا است. اتاق های بزرگ زندگی و مناطق خانوادگی ، به ویژه اتاق هایی با سقف غیر طبیعی بالا ، چالشی برای تصفیه هوای مؤثر است. قانون ما با اتاق های بزرگتر تلاش برای هدایت اگزوز هوای تصفیه شده از دستگاه تصفیه هوا به مجاورت ساکنان اتاق ها است. بسیاری از ماشینی که می فروشیم دارای رجیسترهای خروجی جهت دار هستند. این کار به کاربر اجازه می دهد مکان چرخه هوای پاک را از کجا شروع و به پایان برساند. در داخل یک اتاق ، حتما فضای کافی در اطراف دستگاه تصفیه هوا ، معمولاً 18 ″ یا بیشتر ، حفظ کنید. بیشتر واحدها از چندین طرف هوا را جذب می کنند و محدود کردن این امر با قرار دادن دستگاه تصفیه هوا در برابر دیوار یا قطعه مبلمان باعث کاهش کارایی می شود.
در اتاق خواب ، واحد 6-10 پایی را از روی تابلوی تختخواب با رجیسترهای جهت دار که روی تخت نشان می دهند قرار دهید. این اغلب به اندازه کافی دور است تا از پیش نویس احساس نشود اما به اندازه کافی نزدیک باشد که هوای تمیز به شما برسد.

اکثر تولید کنندگان دستگاه تصفیه هوا جریان هوای پایین به بالا را اجرا می کنند – به این معنی که هوا در قسمت پایین به داخل دستگاه کشیده شده و به سمت بالا آزاد می شود. سالها پیش هنگامی که هانیول تنها تصفیه کننده هوا خانگی را تهیه کرد و مدل های آنها از بالا کشیده شد و به سمت پایین کف کشید. این سیستم خلاف عقل متعارف کار با گرانش برای ایجاد گردش هوا است. خوشبختانه طراحی آنها بهتر شده است و سایر سازندگان با گردش بهتر هوا در ذهن دنبال کرده و از آن ابداع کرده اند.

عملکرد و محدودیت های تصفیه کننده هوا
دستگاه های تصفیه هوا معجزه نمی کنند ، اما می توانند ضمن بهبود کیفیت هوای داخل خانه ، در کاهش آلرژن ها و مواد تحریک کننده در خانه گام بردارند. اثربخشی دستگاه تصفیه هوا با عوامل مختلفی متفاوت است. شما حساسیت خاصی یا شدت واکنش شما به آلرژن تهاجمی ، منبع و غلظت این مواد تحریک کننده در خانه و نوع تصفیه هوا مورد استفاده را دارید.
فیلترهای HEPA – کلید بهتر برای هوای داخلییکی از آسانترین ذرات برای فیلتر کردن هوا ، گرد و غبار است. گرد و غبار فراوان و همه جا است ، اما این ذرات تمایل دارند از مرئی (که بطور کلی توسط بدن شما قبل از رسیدن به ریه ها فیلتر می شوند) تا 10 میکرون (که بطور مؤثر توسط یک دستگاه تصفیه هوا HEPA فیلتر می شوند) باشد. برخی از سخت ترین ذرات موجود در هوا برای فیلتر کردن ، گربه ها و مواد شیمیایی سمی هستند. شوره گربه بسیار کوچک است و می تواند مدتی در بالاترین حد باقی بماند. در حقیقت یکی از کوچکترین آلرژن های شایع در محیط داخلی است. این نوع شور نیز “چسبنده” است. هنگامی که زمین می شود ، به راحتی به پارچه ها ، دیوارها و کفپوش ها می چسبد. این بدان معنی است که اگر شما به تازگی به خانه ای که قبلاً گربه ای داشته ، نقل مکان کرده اید ، ممکن است هنوز هم احساس کنید گربه آنجا است! برای کسانی که در واقع به حیوان خانگی محبوب خود حساسیت دارند ، کارها حتی می تواند مشکل تر باشد.

یکی دیگر از عواملی که می تواند بر عملکرد و راندمان دستگاه تصفیه هوا تأثیر بگذارد ، داشتن سیستم آب بندی شده است یا خیر. یک سیستم آب بندی شده معمولاً به یک سری مهر و موم یا واشر اشاره دارد که تضمین می کند با ورود هوا به دستگاه تصفیه هوا ، تا زمانی که از فیلترها عبور نکرده ، دستگاه را ترک نمی کند. برای کسانی که با آلرژی متوسط ​​تا شدید مقابله می کنند ، یک دستگاه سیستم بسته بندی یک موردی است که باید به شدت مورد توجه قرار گیرد.

یکی از بزرگترین مشکلات عملکرد در واقع مشکلی در عملکرد دستگاه تصفیه هوا نیست. این اغلب نتیجه عدم تطابق بین نوع تصفیه مورد نیاز و نوع فیلتراسیون مورد استفاده است. بوها ، عطرها ، دودها و بخارات شیمیایی عمدتاً از طریق دستگاه تصفیه هوا HEPA عبور می کنند و حتی واحدهای دارای پیش کربن کربن نیز اغلب حاوی کربن کمی هستند که قادر به فیلتر کردن این آلاینده ها نیستند. فیلترهای کربن فعال بزرگ اغلب بهترین راه حل این مشکل هستند.

این ماده بسیار جاذب از نسبت سطح بسیار وسیعی نسبت به اندازه برخوردار است و این ویژگی با ترکیب شیمیایی کربن ترکیب شده و باعث می شود آن را برای به دام انداختن بو ، دود و آلودگی بخار ایده آل کنید. برای تصفیه خاص تر VOC ها کربنی را در نظر بگیرید که با مواد دیگر مانند پرمنگنات پتاسیم ، یدید پتاسیم ، آلومینا و زئولیت ترکیب شده است. این مواد می توانند دامنه فیلتراسیون شیمیایی کربن را گسترش دهند و VOC را اکسیده کنند. به دست آوردن عملکرد صحیح دستگاه تصفیه هوا ، نیاز به انتخاب فیلتر صحیح برای نیازهای شما است.

پنکه های هوا ، موتورها و استفاده از دستگاه تصفیه هوا
آیا باید تمام وقت تصفیه کننده هوا را ترک کنید؟ پاسخ بله برجسته است! (مگر اینکه یک شرایط غیرمعمول مثل شما در تعطیلات 3 ماهه باقی بمانید). موتورهای تصفیه هوا معمولاً در سرعتهای کم تا متوسط ​​خنک هستند ، بسیار با انرژی کار می کنند ، گرمای قابل توجهی را نشان نمی دهند و به راحتی RPM ثابت را حفظ می کنند. واقعیت باقی مانده است ، یک دستگاه تصفیه هوا در صورت روشن نبودن هوا نمی تواند هوا را تمیز کند. در حقیقت ، ما توصیه می کنیم که در هنگام خارج شدن ، دستگاه تصفیه هوا را به بالاترین حالت خود تبدیل کنید. بالاترین تنظیم سرعت فن معمولاً برای تحمل در زمان حضور در اتاق بسیار بلند است ، به همین دلیل ما اغلب توصیه می کنیم وقتی در اتاق غایب هستید ، آن را روی بالاترین تنظیم اجرا کنید. پس از بازگشت ، سرعت فن را به سطح راحت تر برگردانید. به عنوان یک نکته پایانی ، هر تصفیه کننده هوا HEPA هنگام استفاده از بالاترین تنظیم خود احتمالاً “بلند” می شود.
مزایای تصفیه هوا در مقابل اثرات جانبی
مزایای تصفیه هوا در مقابل اثرات جانبیبرخی از مزایای استفاده از دستگاه تصفیه هوا در خانه یا محل کار شما عبارتند از: تنفس هوای کمتر آلوده ، نگه داشتن بار آلرژن شما در زیر آستانه ارتجاعی آن ، خواب بهتر و نفس کشیدن و زندگی سالم تر بدون داشتن داروهای اضافی یا تغییر زندگی شدید. عوارض جانبی استفاده از دستگاه تصفیه هوا بسیار اندک است: هزینه انرژی (متوسط ​​به هزینه استفاده از لامپ 60w) و سر و صدای سفید. در حقیقت ، اکثر مردم ناآگاهانه از صدای سفید دستگاه های تصفیه هوا بهره مند می شوند. سر و صدای سفید صدای نگران کننده زمینه را که می تواند خواب را قطع کند غرق می کند ، و برای بسیاری از افراد ، سر و صدای سفید در واقع می تواند آرامش بخش باشد. به همین دلایل ، سر و صدای سفید در واقع به طور گسترده در مراکز خواب در سراسر کشور استفاده می شود.
پیش فیلترها را بشویید یا جایگزین کنید؟
موضوع مورد بحث در شرکت ما این است که آیا شما باید رسانه های پیش فیلتر را بشویید یا جایگزین کنید؟ این اغلب یک تصمیم شخصی است. پیش فیلترها ذرات بزرگ را ضبط می کنند و اغلب نیاز به تعویض بیشتر دارند. برخی از مردم دستور سفارش چند فیلتر اضافی را ندارند و وقتی زمان تعویض است ، به راحتی فیلترهای قدیمی را دور می اندازند. سایر افراد مشکلی برای از بین بردن پیش فیلتر قدیمی ، جاروبرقی آن یا شستشوی آن با آب و اجازه خشک شدن کامل آن ندارند و این روند را چند بار قبل از تعویض فیلتر تکرار می کنند. با استفاده از پیش ساخته های کربن فعال ، می توانید آنها را فراتر از 3-6 ماه توصیه شده استفاده کنید ، اما به طور کلی بعد از این مدت زمانی ، آنها به اندازه مولکول بو و دود جذب می کنند و می توانند مقدار کمی کربن را در خود نگه دارند. بنابراین ضمن تمیز کردن آنها ، قابلیت های بزرگ دامپاشی آنها افزایش می یابد ، بیشتر جذب دود یا بو متوقف می شود. انعطاف پذیری در این مورد وجود دارد ، بنابراین در بیشتر موارد ، تمیز کردن و استفاده مجدد از پیش ساخته ها یا به سادگی جایگزینی آنها به یک تصمیم شخصی جوش می خورد.
مراقب کلاهبرداری و تبلیغات نادرست باشید
به عنوان مثال در بسیاری از صنایع ، افراد خوب ، بدی و برخی در بین آنها وجود دارد. در گذشته نمونه بسیار خوبی از مشکلات این صنعت وجود داشت. طبق گزارش EPA و همچنین گزارش های مصرف کننده ، بسیاری از تولید کنندگان به غلط تبلیغ می کردند که پاک کننده های ازن پاک کننده هوا هستند. این اشتباه و نادرست بود. فروشندگان و نمایندگی ها با اطلاعاتی که در اختیار آنها قرار می گیرد پیش می روند و در آن زمان اطلاعات کمی در مورد چگونگی تأثیر این نوع ماشین بر سلامتی وجود دارد. حتی بعد از روشن شدن اطلاعات بیشتر ، بسیاری از آنها به ساخت خود ادامه دادند و رسوبگرهای الکترواستاتیک به ندرت برای مصارف مسکونی دیده می شوند.
اخیراً ، بسیاری از افراد نسیم یونی توسط شارپ تصویر را به یاد می آورند. این دستگاه تصفیه هوا ادعاهای شگفت انگیزی را ایجاد کرده ، نیازی به فیلتر ندارد و از فن استفاده نمی کند. بعداً یک دادخواست طبقاتی انجام شد و همه ما متوجه شدیم که این دستگاه تصفیه هوا نه تنها کار نمی کند بلکه در حقیقت ازن تولید می کرد.

خریدار مراقب باشید ، اگر به نظر می رسد خیلی مناسب است که درست باشد ، پس از آن احتمالاً اینگونه است. باز هم ، دستگاه های تصفیه هوا معجزه نمی کنند ، و هیچ وقت افراد مشکوک در آنجا حضور ندارند که مرتباً سعی می کنند از فریب دادن دیگری دریغ کنند.

خلاصه عواملی که باید قبل از خرید دستگاه تصفیه هوا در نظر بگیرید
تصفیه کننده هوا چقدر منطقه را پاک می کند پوشش منطقه اطمینان حاصل کنید که فیلم مربع ذکر شده برای دستگاه تصفیه هوا تقریباً همان یا کمی بزرگتر از فیلم مربع اتاق است که قصد استفاده از آن را دارید. تعداد فیلم های مربعی بر اساس سقف 8، ، CFM و تعداد اعلام شده مبادلات هوا در ساعت محاسبه می شود.
مبادلات هوایی در هر ساعت شاخص خوبی برای کارآیی تصفیه هوا است تغییرات هوا در هر ساعت (ACH) این شماره ، که به عنوان درجه ACH نیز شناخته می شود ، به ما می گوید که چند بار تصفیه کننده هوا می تواند تمام هوا را در یک اتاق معامله کند. به عنوان مثال ، اگر دستگاه تصفیه دارای درجه ACH برای یک اتاق 20 20 20 باشد ، می تواند در هر ساعت 6 بار همه هوا را در آن اتاق تبادل کند. اگر آلرژی یا آسم دارید ، می خواهید ACH حداقل 4 و ترجیحاً 6 یا 8 داشته باشید.
یک دستگاه تصفیه هوا چقدر هزینه دارد؟ قیمت دستگاه تصفیه هوا HEPA از دستگاه های تصفیه هوا مناسب برای فضاهای کوچک تا تصفیه کننده هوا به طور کامل بارگذاری شده برای اتاق های بزرگ متغیر است. هزینه اولیه تنها هزینه مربوط به کار دستگاه تصفیه هوا نیست. همچنین در نظر بگیرید که سالانه چقدر فیلترهای جایگزینی هزینه خواهند داشت. برای برخی از مصرف انرژی نیز ممکن است یک نگرانی باشد. در حالی که اکثر آنها از انرژی کمی استفاده می کنند ، برخی از آنها دارای انرژی ستاره هستند.
فیلترهای جایگزینی تا حد زیادی می توانند هزینه های عملیاتی سالانه را تعیین کنند تعویض فیلتر اگر شما در حال خرید دستگاه تصفیه هوا HEPA هستید ، فراموش نکنید که بررسی کنید و ببینید فیلترهای جایگزینی چقدر هزینه خواهند داشت. اگر واحد شما هم فیلتر HEPA و هم یک فیلتر کربن یا سایر رسانه های تصفیه ترکیبی وجود داشته باشد ، ممکن است آنها نیاز به تعویض جداگانه و بعد از مدت زمان مختلف داشته باشند. تعویض منظم فیلتر برای رسیدن به بیشترین سرمایه گذاری در عین کمترین سایش موتور ، مهم است. علاوه بر این ، برخی از تولید کنندگان به عنوان ضمانت خود نیاز به تعویض منظم فیلتر دارند.
استفاده از انرژی می تواند هزینه مالکیت و استفاده از دستگاه تصفیه هوا را تحت تأثیر قرار دهد مصرف انرژی مانند همه وسایل ، تصفیه کننده هوا از مقادیر مختلف انرژی استفاده می کند. برخلاف اکثر لوازم خانگی ، تصفیه کننده هوا به صورت مداوم اجرا می شود ، یا باید کار کند ، بنابراین ممکن است بخواهید قبض ابزار مصرفی خود را قبل از خرید دستگاه تصفیه هوا در نظر بگیرید. اگر فقط ولت و آمپر ذکر شده است ، به سادگی دو برابر کنید: ولت x آمپر = وات. و برای تعیین اینکه چه تعداد کیلووات ساعت از مدل شما در روز استفاده می کند ، چند وات x ساعت و سپس آن را به 1000 تقسیم می کند. این به شما روزانه ساعت کیلووات می دهد. دستگاه های تمیز کننده هوا معمولی می توانند در هر نقطه از 50 وات با حداقل 200 وات در ارتفاع زیاد استفاده کنند. (برای مقایسه ، یک لامپ معمولی حدود 60 وات استفاده می کند ، در حالی که یک کامپیوتر معمولی حدود 300 وات استفاده می کند).
فن سرعت و سر و صدا تصفیه کننده هوا سطح نویز برخی از دستگاه های تصفیه هوا ، مانند Blueair و AirPura ، بسیار بی صدا هستند در حالی که تقریباً همه می توانند هنگام کار با قدرت کاملاً بلند باشند. برای مدل های دارای فیلتر کربن ضخیم ، سرعت فن کندتر می تواند نتایج تصفیه بهتری داشته باشد. یک هوادار که خیلی آهسته حرکت می کند ممکن است فشار کافی برای تمیز کردن فضای اتاق نداشته باشد. در هنگام سر و صدا می تواند کمی عمل متعادل کننده باشد ، اما به طور کلی ، تنظیمات فن مناسب با سطح سر و صدای راحت در تمام دستگاه های تصفیه هوا وجود دارد. در صورت امکان ، قبل از خرید دستگاه تصفیه هوا ، از تظاهرات بخواهید. اگر در نزدیکی منطقه آتلانتا زندگی می کنید ، خوشحال می شویم که در سالن نمایش ما تظاهرات خود را برگزار کنیم.
CADR میزان تحویل هوای پاک (CADR) با وجود نقص در CADR ، این آزمایش می تواند نتایج به دست آورد تا به مقایسه تصفیه هوا کمک کند. در حالی که همه تولید کنندگان محصولات خود را برای آزمایش ارائه نمی دهند ، CADR می تواند با مقایسه سیب در مقایسه سیب ها بین مدلها مفید باشد.
بدون تصفیه هوا ازن آلودگی هوا برخی از دستگاه های تصفیه هوا هوا را ازن آلوده می کنند ، یک ماده تحریک کننده قوی ریه است که به ویژه برای آسم ، کودکان و افراد مسن خطرناک است. از اینها دوری کنید. به دنبال دستگاه های تصفیه هوا که دارای گواهینامه CARB هستند (هیئت منابع هوایی کالیفرنیا). CARB دقیق ترین آژانس تست محصولات مصرفی است و اگر مطمئن نیستید ، فقط سؤال کنید!
لوازم جانبی و ویژگی های اضافی ویژگی های اضافی این زنگ ها و سوت ها هستند. آنها می توانند تصفیه کننده هوا را به راحتی استفاده کنند یا صرفاً هزینه ای اضافی باشند که به نظر می رسد مفید اما واقعاً نیستند. این کمی عمل متعادل است. به عنوان مثال ، چراغ نشانگر تغییر فیلتر به شما این امکان را می دهد که بدانید چه موقع فیلتر را عوض کنید ، و اگر قصد دارید بارها و بارها دستگاه تصفیه هوا را جابجا کنید ، دستگیره ها یا کاستورها مهم هستند. چه در مورد یادآوری های شنیدنی ، صفحه های LCD یا چراغ های عقب؟
اعتبار سازنده اعتبار سازنده اعتبار شهرت سازنده و تجارب مشتریان گذشته مستلزم در تصمیم شما است. برخی از تولید کنندگان و محصولات به دلایلی در صنعت بسیار مورد احترام هستند و همین امر در مورد محصولاتی که احترام کمتری به دست آورده اند نیز دارد. برخی حدود ده ها سال است که هستند ، و برخی دیگر ممکن است تازه باشند ، اما بازهم می توانند شایستگی داشته باشند.
ضمانت تصفیه هوا متفاوت است گارانتی – دستگاه تصفیه هوا Austin Air دارای 5 سال ضمانت است. این کاملاً استاندارد است. یکی از آنها گارانتی مادام العمر را ارائه می دهد ، و بسیاری از مدل های ارزان قیمت فقط 1-3 سال را ارائه می دهند. حتما توجه کنید که گارانتی قطعات موتور ، فن ، فن ، اجزای برقی را پوشش می دهد؟ همچنین ، دریابید که آیا برخی از اقدامات مشتری گارانتی را باطل می کند یا خیر. اگر مشتری فیلترهای جایگزینی را در مدت زمان پیشنهادی خریداری نکند ، برخی از تولید کنندگان گارانتی را باطل می کنند. این شرط می تواند ناراحت کننده باشد اگر شما قصد دارید واحد خود را کمتر از قبل اجرا کنید یا اگر هوای خانه شما از حد متوسط ​​پاکتر است.