حامیان اصلی IOC قبل از المپیک پکن ساکت شده اند

[ad_1]

بازی‌های المپیک زمستانی پکن مملو از خطرات بالقوه برای حامیان مالی بزرگی است که سعی می‌کنند در مورد حقوق بشر در چین سکوت کنند و در عین حال از حداقل ۱ میلیارد دلاری که به طور جمعی به IOC پرداخت می‌شود، محافظت کنند.

در صورت انتظار ارقام جدید در سال جاری، این رقم می تواند به 2 میلیارد دلار برسد. حامیان مالی شامل نام‌های بزرگی مانند کوکاکولا، پروکتر اند گمبل، ویزا، تویوتا، Airbnb و پاناسونیک هستند.

به اصطلاح حامیان اصلی کمیته بین المللی المپیک تحت فشار تحریم دیپلماتیک به رهبری ایالات متحده، قدرت اقتصادی 1.4 میلیارد چینی – و ترس از انتقام گیری توسط دولت مستبد چین قرار دارند.

چین خود بخشی از تحریم تمام عیار المپیک 1980 مسکو بود.

مارک کنراد که حقوق و اخلاق ورزش را آموزش می دهد، گفت: «آنها (حامیان مالی) سعی می کنند بین تلاش برای به دست آوردن بهترین نمایش، اما همچنین تلاشی برای اینکه خیلی نزدیک به اقدامات دولت چین تلقی نشوند، مرز باریکی بکشند. در دانشکده بازرگانی دانشگاه فوردهام گابلی ​​در یک ایمیل گفت.

IOC با بازگشت به کشوری که نقض حقوق آن در آستانه بازی های المپیک تابستانی 2008 پکن به خوبی ثبت شده بود، تنش هایی را ایجاد کرده است.

نقض حقوق مسلمانان اویغور و سایر اقلیت ها در تضاد با اصول والای منشور المپیک است. این منشور از “قرار دادن ورزش در خدمت توسعه هماهنگ بشریت، با هدف ارتقای جامعه ای صلح آمیز و نگران حفاظت از کرامت انسانی” صحبت می کند.

این بیانیه می افزاید: «استفاده از حقوق و آزادی های مندرج در این منشور المپیک بدون هیچ گونه تبعیضی از قبیل نژاد، رنگ، جنسیت، گرایش جنسی، زبان، مذهب، عقاید سیاسی یا سایر عقاید، منشاء ملی یا اجتماعی تضمین می شود. ، دارایی، تولد یا وضعیت دیگر.”

آسوشیتدپرس با اکثر حامیان اصلی المپیک تماس گرفت، اما با سکوت زیادی در مورد برنامه های آنها مواجه شد یا گفت که تمرکز روی ورزشکاران است. یکی از حامیان مالی که پاسخ داد، شرکت خدمات مالی آلمانی آلیانز، گفت که “در ارتباط منظم با IOC” است و پشت آرمان های بازی ها ایستاده است.

فردی که با حامیان مالی در تماس بود، که مجاز به صحبت نبود و خواست نامش فاش نشود، گفت که روحیه عمومی، به ویژه برای کسانی که در خارج از بازار چین متمرکز هستند، اجتناب از نام بردن از پکن و کار در حاشیه است.

Dae Hee Cauck، مدیر مرکز بازاریابی ورزشی در دانشگاه میشیگان گفت: “من تعجب نمی کنم اگر حامیان مالی سکوت کنند.” “شما ممکن است تجارت را از دست بدهید.”

انتقام یک مشکل است. NBA آن را در سال 2019 تجربه کرد، زمانی که مدیر اجرایی هیوستون راکتس در توییتی با اعتراض برای دموکراسی در هنگ کنگ وارد کشور شد. ماه گذشته، اینتل، حامی المپیک، پس از ارسال نامه‌ای در وب‌سایت خود که از فروشندگان می‌خواست از عرضه‌های کالا از منطقه سین کیانگ چین خودداری کنند، مجبور شد عذرخواهی کند.

حامیان مالی معمولاً فضای اطراف المپیک را اشباع می کنند. کمتر در حال حاضر با برنامه های مهمان نوازی پرسود نیز به دلیل همه گیری به تعویق افتاده است.

کنراد، استاد حقوق ورزش در فوردهام، می‌نویسد: «سکوت حامیان مالی بیش از هر انتشار خبری گویای همه چیز است.

المپیک توکیو که به دلیل همه گیری به تعویق افتاد، حامیان مالی را متوقف کرد. هواداران ممنوع شدند، مقامات یک محوطه پر از چادرهای حامیان مالی را بستند، و تویوتا، یکی از سه حامی اصلی ژاپن، تبلیغات خود را از تلویزیون محلی حذف کرد تا با بازی های المپیک مرتبط نشود. این موضوع باعث شده است که اسپانسرها به دنبال غرامت از IOC هستند.

این بازی ها در زمان افتتاحیه در ژاپن محبوبیت نداشتند، اما مطالعات نشان داده است که پس از بسته شدن آنها موفق تلقی می شدند.

رینا ناروکه، سخنگوی تویوتا، در پاسخ به سوالی درباره برنامه ریزی او برای پکن، در بیانیه ای کوتاه موارد زیر را به AP پیشنهاد کرد.

«در حال حاضر نمی‌توانیم جزئیات خاصی ارائه کنیم. همانطور که اطلاعات بیشتری داشته باشیم شما را به روز خواهیم کرد.”

ترنس برنز، که برای IOC در بازاریابی و برندسازی کار می‌کرد، اما بیشتر به عنوان مشاور مستقلی شناخته می‌شود که به برنده شدن پنج مناقصه موفقیت‌آمیز المپیک کمک کرد، این تصور را به چالش کشید که المپیک پکن بسیار متفاوت بود یا اینکه حامیان مالی بی‌ملاحظه عمل کردند.

“فرصت بازاریابی برای پکن 2022 همیشه توانایی تبلیغ بازی های چینی در بازار چین بوده است. درست مانند بازی‌های سال 2008، «برنز در ایمیلی به AP نوشت.

“بزرگترین تاثیر تجاری بازی های پکن برای شرکای برتر در بازار چین خواهد بود. و در واقع، تفاوت چندانی با تمام بازی‌های گذشته ندارد.”

برنز گفت که حامیان IOC برای مدت طولانی در این کار بوده اند. کوکاکولا با المپیک 1928 مرتبط بوده است و چند بازی بعدی از نظر مالی امیدوارکننده به نظر می رسند.

من هیچ مدرک تجاری مبنی بر واکنش مصرف کننده یا نگرانی علیه هیچ یک از شرکای برتر نمی بینم. هیچ کس، “برنز نوشت.

بازی های المپیک آتی در سال 2024 در پاریس برگزار می شود و پس از آن میلان-کورتینا دامپزو، ایتالیا و لس آنجلس. IOC همچنین بریزبن استرالیا را برای بازی های المپیک تابستانی 2032 اعلام کرده است و ساپورو ژاپن یکی از مدعیان اصلی بازی های زمستانی 2030 است.

شهرهای میزبان دیگر در یک فرآیند مناقصه که موضوع فساد به خوبی گزارش شده توسط برخی از اعضای عادی IOC است، انتخاب نمی شوند. اکنون رهبری کمیته بین المللی المپیک با تایید اعضا، کرسی ها را انتخاب می کند.

حامیان IOC تحت فشار مدافعان حقوق بشر و برخی از اعضای کنگره ایالات متحده قرار گرفته اند که خواهان لغو بازی های المپیک یا تحریم کامل آنها شده اند. ماه گذشته، یک نهاد غیررسمی در بریتانیا به این نتیجه رسید که دولت چین مرتکب نسل کشی و جنایت علیه بشریت شده است.

چین آن را “دروغ قرن” نامیده است و می گوید از اردوگاه های تشییع جنازه در شمال غربی سین کیانگ برای آموزش شغلی استفاده می شود.

پنج حامی مستقر در ایالات متحده – کوکاکولا، اینتل، Airbnb، Procter & Gamble و Visa – در ماه ژوئیه توسط کمیته اجرایی کنگره مورد استماع دو حزبی قرار گرفتند.

اکثر آنها از سؤالات تند اجتناب می کردند، می گفتند که باید قوانین چین را رعایت کنند، هیچ ارتباطی با انتخاب مکان پکن نداشتند، و صرف نظر از بازی ها، روی ورزشکاران تمرکز داشتند.

استفان راجرز، معاون اجرایی و مشاور کل اینتل، تنها کسی از پنج نفری بود که گفت به یافته‌های وزارت خارجه آمریکا مبنی بر اینکه چین در حال «نسل‌کشی علیه مردم اویغور» است، معتقد است.

از حامیان مالی المپیک و NBCUniversal، دارنده حقوق پخش برای ایالات متحده، در نامه ای از دیده بان حقوق بشر خواسته شد که از وضعیت حقوق چین آگاه باشند و زنجیره های تامین را بررسی کنند.

رئیس جمهور جو بایدن ماه گذشته لایحه ای را امضا کرد که بر اساس آن کالاهای تولید شده در منطقه شمال غربی سین کیانگ چین ممنوع می شود، مگر اینکه شرکت ها ثابت کنند که کار اجباری در کار نبوده است.

NBC برای شش المپیک بعدی (2022 تا 2032) 7.75 میلیارد دلار پرداخت کرده است و این شبکه تقریباً 40 درصد از کل درآمد IOC را تشکیل می دهد و به عنوان شریک اصلی آن عمل می کند. او شروع به تبلیغ بازی های المپیک در ایالات متحده کرد، اما اشاره به پکن را به حداقل رساند.

توماس باخ، رئیس کمیته بین المللی المپیک بارها گفته است که المپیک باید “از نظر سیاسی بی طرف” باشد. اما نادر هستند. چهار سال پیش در بازی های المپیک زمستانی در پیونگ چانگ، کره جنوبی، باخ به شدت پیشنهاد خود را برای مذاکره بین دو کره تبلیغ کرد.

در پایان سال گذشته، مجمع عمومی سازمان ملل قطعنامه آتش بس المپیک را با اجماع 193 کشور عضو تصویب کرد. 173 حامی این قطعنامه هستند.

با این حال، 20 کشور از جمله ایالات متحده، بریتانیا، ژاپن، کانادا، استرالیا، هند و کره شمالی به عنوان حامی مالی مشترک ثبت نام نکردند. ایالات متحده و استرالیا میزبانان آینده المپیک هستند، ژاپن به تازگی میزبان بازی های المپیک تابستانی است و نامزد سال 2030 است و کره شمالی وفادارترین متحد چین است.

باخ از محکوم کردن نسل کشی ادعایی یا صحبت در مورد حقوق بشر در چین خودداری کرد. او به ندرت از اویغورها با نام یاد می کند.

باخ گفت: ما کاملاً روی ورزشکاران تمرکز می کنیم. ما از این واقعیت استقبال می کنیم که آنها می توانند شرکت کنند و از طرف دولت های ملی خود حمایت می شوند. بقیه اش سیاست است.»

حق چاپ © 2022 واشنگتن تایمز، LLC.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesPragmatic slotlarıLevitrahipercasino bedava bonuskorsan taksiPapaz Büyüsüelf bar 5000