برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد میکنیم به سری مقالات سئو کلاه سیاه مراجعه کنید. زمانیکه در مورد خرید بک لینک صحبت میکنیم عموما منظور ما قرار گرفتن لینک های متنی در سایدبار یا فوتر در همه صفحات یک سایت دیگر است که معمولا به صورت ماهانه و غیردائمی فروخته میشوند. ولی در واقع هر لینکی که از دامنه ای دیگر به سایت شما داده شده باشد یک بک لینک محسوب میشود. بله , اگر قیمت های هر رسانه را با دیگر آژانس های تبلیغاتی مقایسه نمایید متوجه خواهید شد که تسمینو چقدر ارزان تر نسبت به دیگر آژانس های تبلیغاتی میتواند قیمت هر رسانه را برای شما حساب کند. علاوه بر آن زمانیکه شما لینک خود را در بازه زمانی کوتاهی در سایت های بسیاری قرار میدهید عملا به گوگل اعلام میکنید که اینها غیرطبیعی هستند. همچنین باید به کلمه یا عبارت لینک شده یا همان انکر تکست و کلماتی که در اطراف آن حضور دارند توجه ویژه ای داشته باشید. SEO به کلیه اقدامات انجام شده در وب سایت یا قبل از آن ، که بهینه سازی صفحه وب از نظر موتورهای جستجو است ، اشاره دارد. بسیاری از وب سایت ها برای رتبه بندی بالا در گوگل از کلمات کلیدی خاصی در محتوای خود استفاده می کنند.

2. استفاده از ابزارها و سرویسهای مربوط به کیفیتسنجی لینکها خیلی توصیه نمیشود. فعالیت های خردمندانه و برنامه ریزی شده، رتبه بندی صفحات سایت شما را در صفحه نتایج جستجو گوگل (SERP) بهبود می بخشد که خیلی سریع سبب افزایش ترافیک سایت شما می شود. هدف از سئو سایت ، بهبود رتبه سایت در گوگل و افزایش بازدید سایت است ، اگر شما از نتایج حذف شوید یعنی هرگز نمی توانید از گوگل بازدیدی کسب کنید. در بخش اول در مورد سئو داخلی و اهداف آن بحث شد، در بخش دوم در مورد نقش کلمه کلیدی در سئو داخلی به منظور بهبود رتبه سایت صحبت کردیم و انواع ویژگی های سئو داخلی نظیر داشتن محتوایی عمیق، کاربر پسند بودن محتوا، کپی نبودن، معتبر بودن متن و مطابق با اهداف کاربر مفصل گفته شد. در لایه دوم لینک هایی نظیر بکلینک پروفایل، فروم، ویکی و … لینک هایی که همگی با یک کلمه کلیدی مشخص و در سایت هایی کم ارزش قرار داده شده اند. اولویت گوگل وب سایت های دارای بک لینک معتبر است زیرا این لینکها به عنوان پلی از یک سایت به سایت دیگر عمل می کنند.

اما یک نکته را که باید به خاطر بسپارید این است که گوگل همیشه در جستجوی PBN است. در بحث استراتژی سئو، بکلینکهای PBN به عنوان یک راهکار سئو خارجی برای افزایش سریع رتبه بندی سایت بسیار بحث برانگیز بوده است. بعد از آپدیت الگوریتم پنگوئن استفاده زیاد و غیر طبیعی از یک عبارت مشخص بعنوان انکر تکست نیز به لیست تخلفات گوگل در خرید بک لینک اضافه شده است. بطور مثال سایت های زیادی در صفحات خود به سایت آمازون ارجاع میدهند که معمولا در جملات آنها کلمه “Books” به چشم میخورد به همین دلیل شما با جستجوی این کلمه در گوگل سایت آمازون را در رتبه دوم و بعد از کتابخانه گوگل مشاهده خواهید کرد ولی برای سایت آمازون به این وسعت و قدرت، کلمه “Cars” بعنوان یک کلمه کلیدی شناخته نمیشود زیرا هیچ لینک ورودی مناسبی برای آن ندارد. اگر شما سایت مناسبی را برای خرید بک لینک پیدا کرده اید دلیلی ندارد که تیم گوگل نیز نتواند آن را شناسایی کند.

از گرفتن بک لینک در پروفایل تا ساخت لینک با ایجاد تاپیک جدید یا پاسخ به تاپیک های موجود. امکان به اشتراک گذاری مطالب شما با محتواهای آموزشی بالا می رود و بیشتر دیده می شوید و سایت های مرتبط با حوزه شما، به شما لینک می دهند. پیشنهاد میکنیم برای درک بهتر مفهوم بک لینک و اثرات جانبی آن مقاله بک لینک چیست را به دقت مطالعه نمایید و تجربیات خود از خرید بک لینک را در بخش نظرات همین مقاله با ما به اشتراک بگذارید. ثبت نام به هر یک از وب سایت های به اشتراک گذاری اسناد در لیست من در زیر. به یاد دارم هر بار که در مورد یک به روزرسانی جدید گوگل مطلب می خواندم، معده درد میگرفتم. بیش از 30 شهر به نام “اسپرینگفیلد” در ایالات متحده وجود دارد. بجای تبلیغات متنی در سایدبار یا فوتر سایت ها، از تبلیغات محتوایی و مطالب اختصاصی (خرید رپورتاژ آگهی) استفاده کنید. مثلا عکس های استفاده شده در آنها رایگان و بدون حق مالکیت اند و یا تصاویر استوک سایر سایت ها هستند.

اگر همهچیز را جدی بگیرید، بیشتر آنها در طولانیمدت نتایج بهتری خواهند داشت. اگر احساس میکنید عضوی از PBN هستند، نباید نتایج شمارا بترسانند. معمولا لینک سازی pbn ، تاثیرگذاری خودش رو از 10 روز پس از لینک سازی تا حدودا 3 ماه بعد پدیدار می کنه. تکنیک های کلاه خاکستری در واقع همان تکنیک های کلاه سیاه هستند ولی در اجرای آنها مواردی را رعایت میکنیم تا گوگل متوجه هدف ما و غیر واقعی بودن لینک ها نشود. ممکن است آنها مایل نباشند که یک لینک به وب سایت خود را در داخل مقاله خود وارد کنید ، اما به شما امکان می دهند آن را در زندگی نامه خود قرار دهید. ما خوشحال می شویم که یک مصاحبه با شما داشته باشیم و زوایای جدید را از داستان این محصول در اختیار شما قرار بدهیم.» پس اگر کاری که انجام می دهید تبدیل به ترند در اینترنت شده است و مطبوعات زیادی راجب به ان حرف می زنند معمولا به این معنا است که مردم و خبرگزاری ها به این محصول شما علاقه دارند.

دقت داشته باشید که لینکی از سایت خود را به مصاحبه کننده خود بفرستید تا در هنگام انتشار این مصاحبه، از آن استفاده شود. زیرا اگر مدیریت شخص یک فرد خاص باشد او آگاهی کافی از تمام پست های گذشته این سایت دارد به همین دلیل می داند و می تواند به بهترین حالت در مقالات جدید از بک لینک های پی بی ان به مقالات قدیمی سایت استفاده کند. در مقاله بک لینک خوب چه ویژگی هایی دارد؟ وب سایت هایی که این کار را انجام می دهند دیگر در یک شرایط قرار ندارند. من به بازاریابی و کسب و کار اینترنتی علاقه زیادی دارم که باعث شد مقالات در این زمینه در وب سایت وب نید تولید کنم تا دوستان به راحتی و آسانی بتوانند استفاده کنند. سایتی که به این شکل جریمه شده باشد در پنل گوگل سرچ کنسول خود و در بخش Manual Actions یک پیام با موضوع Unnatural Links دریافت خواهد کرد. تصویر زیر نمایی از این پیام در نسخه قدیمی گوگل سرچ کنسول و برای سایتی که اقدام به فروش بک لینک کرده است را نشان میدهد.