بررسی سرقت علمی مقاله

تعریف سرقت علمی
کمیسیون اخلاق نشریات (COPE) دزدی علمی را چنین تعریف می کند:

در هر مرحله از برنامه ریزی ، تحقیق ، نگارش یا انتشار مقاله ، بدون ذکر منبع ، از کار دیگران استفاده کنید
این رفتار ناشایست آنقدر مذموم است که آقای رویگ دزدی علمی را در دانشگاه جرم می داند. سو m رفتار محققان رایت می علاوه بر جنبه “بی اخلاقی” ، عواقبی از جمله دارد: از دست دادن بودجه تحقیق ، محدودیت های تحقیق و از دست دادن شغل.

انواع دزدی علمی
سرقت ادبی انواع مختلفی دارد که در متون مختلف با طبقه بندی و تعاریف مختلف ارائه شده است. به طور خلاصه انواع آن را می توان به شرح زیر توصیف کرد:
کپی-چسباندن یا به معنای واقعی کلمه
بدون نقل قول ، تفسیر کنید (ایده را با کلمات مختلف بیان کنید ، دستور زبان را تغییر دهید ، از کلمات مترادف برای بیان مطالب استفاده کنید)
بدون حفظ نقل از متن ، کلمات را با حفظ ساختار جملات ، اصلاح کنید
دزدی علمی ترجمه شده (ترجمه بین زبانی و استفاده از ترجمه متن بدون مراجعه به متن اصلی)
سرقت علمی هنری (ارائه یک اثر در قالب رسانه های مختلف مانند متن ، تصویر ، صدا)
سرقت ایده ها: استفاده از ایده ها و مطالبی که در حوزه عمومی است ، دزدی علمی محسوب نمی شود ، به عنوان مثال قانون جاذبه. سرقت ایده اصلی شخص ، و نه مراجعه به آن ، دزدی علمی محسوب می شود.
سرقت علمی کد منبع (استفاده از کد و الگوریتم ها برای برنامه نویسی بدون اجازه یا حمل و نقل)
نقل قول های نادرست (ارجاع به منابع نادرست یا منابعی که اصلاً وجود ندارند یا عدم ارائه اطلاعات دقیق و به روز در مورد منابع ذکر شده
نقل قول از شخصی بدون قرار دادن آن در نقل قول ها (نقل قول ها) یا سو mis استفاده از نقل قول ها
ارائه اطلاعات نادرست از منبع (استناد به منبعی و ارائه اطلاعات نادرست از آن)
بسیاری از کلمات و ایده ها را از یک منبع کپی کنید تا بیشتر کارهای خود را بسازید ، خواه آن را نقل قول کنید یا نکنید.
تحریف و دستکاری داده ها (مطالعه ای که توسط مجله پزشکی انگلیس در سال 2012 روی 2700 محقق انگلیسی انجام شد نشان داد که از هر 7 دانشمند انگلیسی 1 نفر داده های تحقیقاتی خود را تغییر داده و دستکاری می کند تا آنها را منتشر کند).
توجه کنید (iTenticate ، 2012)
در ادامه این مقاله ، تلاش می شود روشی برای بررسی پدیده دزدی علمی (دزدی علمی ) و راه های مبارزه با آن از نظر اخلاقی انتشارات علمی و روش های تشخیصی اتخاذ شود. مبارزه با این پدیده شوم مورد توجه محققان با تخصص های مختلف از جنبه های مختلف قرار گرفته است. با مطالعه آثار در این زمینه می توان دریافت که سرقت علمی توسط محققین به دو روش زیر در نظر گرفته می شود:

جلوگیری از دزدی علمی
تشخیص دزدی علمی
مبحث پیشگیری از دزدی ادبی در اخلاق اخلاق تحقیق یا اخلاق انتشار علمی مورد بررسی قرار گرفته و موضوع توسعه روش های تشخیص سرقت علمی در زمینه بازیابی اطلاعات هوشمند مورد بررسی قرار گرفته است.

گیگاپایپر به عنوان دستیار دانشجویان و محققان آماده ارائه خدمات تشخیص دقیق دزدی ادبی با کیفیت و با کیفیت بالا با iThenticate و ارسال گزارش تشابه به گزارش متقاضی است. برای این منظور کافی است مقاله آنها را بهمراه ودیعه برای ما ارسال کنید. برای اطلاعات در مورد هزینه های تأیید مقاله با نرم افزار iThenticate و نمونه گزارش iThenticate ، به پیوندهای مناسب مراجعه کنید.
جلوگیری از دزدی ادبی
مبحث “جلوگیری از دزدی ادبی” به انواع دزدی ادبی (دزدی ادبی) ، راه های مبارزه با آن پرداخته و آموزش های لازم را برای جلوگیری از دزدی ادبی ارائه می دهد. موضوع جلوگیری از دزدی ادبی در زمینه اخلاق نشر و فعالیت های انجمن همکاری (انجمنی متشکل از ویراستاران و ناشران مجلات علمی است که در زمینه اخلاق نشر فعالیت می کنند. ارائه توصیه های لازم برای مقابله با سوon رفتار در تحقیقات یکی از خدمات این انجمن (org) نیز متصل است. امروزه انتشارات با عضویت در این انجمن و داشتن شرایط لازم با قرار دادن نام تجاری در وب سایت خود ، سعی در یادآوری ضرورت رعایت اصول اخلاقی انتشارات علمی به نویسندگان و محققان دارند.

آموزش جلوگیری از دزدی ادبی
تعریف سرقت علمی سرقت علمی یعنی سرقت فکری انواع دزدی ادبی مجازات دزدی ادبی چیست؟ مقالات دزدی ادبی ترنسیس نرم افزار دزدی ادبی دزدی ادبی
سرقت علمی سرقت ادبی انواع دزدی ادبی تشخیص سرقت ادبی
آموزش ساخت یافته در زمینه پیشگیری از دزدی ادبی در اکثر دانشگاه های معتبر دنیا اجرا می شود. نمونه ای از آموزش پیشگیری از سرقت علمی و آموزش با نرم افزار تشخیص سرقت علمی Ternitine را می توان در کتابخانه یافت.

دیدگاهتان را بنویسید